• LV
  • EN
  • RU
Skaists dārzs ir labas dzīves pamats!

Dārzu paraugi

 

Ēnaina vieta

Ikvienā dārzā ir vietas, kur neiespīd saule vispār vai parādās tikai dažas stundas. Lai aŗī šādi stūri izskatītos pievilcīgi, izvēlas augus ar  lielām ,biezām lapām, kas pieraduši augt pamežos zem kokiem. Viena no tām ir hosta (hosta sp.)ziemciete ar dekoratīvu lapojumu, 30-40cm augsta. Zied jūlijā, augustā, septembrī. Mitrummīloša. Ilgi var augt vienā vietā bez pārstādīšanas.

 

Japāņu stilā izveidots stūrītis

Šis dabas stūrītis izveidots japāņu stilā. Pat vienkāršus dabisku formu skujkokus iespējams pārvērst līdz nepazīšanai, tā mainot dārza stilu. Šādi augi labi izskatās gluži kā kalnu ainavā! Dārzu greznos, īpatnēji kociņi ar sprogainām frizūrām. Līdzās tiem izveido akmeņu kompozīciju. Īstā tējas dārza laternai jābūt kaltai no akmens.

 

Saulaina vieta

Dobe sausam un saulainam dārza stūrītim. Izvēlās augus, kas piemērojušies dzīvei nabadzīgās smilšu augsnēs. Šeit labi iederas zilganā auzene (festuca cinerea), kurai visu sezonu ir dekoratīvs lapojums, asinssarkanā gandrene (geranium sanguineum), mazais mārsils (thymus serpyllum)u.c.

 

Stīgojošo rožu vārti

Izveidoti eleganti stīgojošu rožu vāti, maigos pasteļtoņos. Iekšpagalms ir visvairāk izmantojamā dārza daļa, tāpēc tai jāizskatās skaisti un vilinoši ikvienā gadalaikā.

Rūpīgi pārdomāta augu izvēle no agra pavasara līdz pat rudenim. Kompozīcijai var pievienot traukos audzējamos augus. Daudzgadīgos augus, kas iestādīti podos, vēlam ziemošanas periodā novietot  telpā.

 

Dārza celiņš

Romantisku noskaņu var radīt arī pavisam nelieli akcenti. Šajā gadījumā dārza celiņš no laukakmeņu plāksnēm.

 

Akmens mala

Šī dobe ir uz slīpas virsmas,uzberuma veidā radīta, paaugstināta dobe. Tās  mala sakrauta no kaļķakmens plāksnēm,veidojot mūrīti. Izdevīga visai prasīgu augu audzēšanai. Sienai radot pusēnu, izvēlos augus, kas labi aug šādos apstākļos.

Stādīti dažādu formu skujkoki-augstsumbru un klājeniski, lokveida un dzeltenzaļi, radot nosvērtības un miera  noskaņu.

 

Meditatīvu dārzu plānojumi.
Ūdens,akmens un ziedi.